Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Kryminalni - Kryminalni
Skradzione dzieło Św. Tomasza z Akwinu odzyskane
wtorek, 22 maja 2012 11:49

Detektywi z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży odzyskali bezcenny starodruk skradziony w 2005 roku z biblioteki klasztoru oo. Kamedułów w Krakowie. Dzieło Św. Tomasza z Akwinu „Opera Moralia” z 1597r. odkupił antykwariusz, który poprosił policjantów o sprawdzenie jego pochodzenia.

Więcej…
 
Uciekał motorem prze policją i wpadł do rowu
wtorek, 22 maja 2012 10:48

O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który - uciekając przed policjantami - przewrócił się i wpadł do rowu. Chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Teraz czeka go postępowanie karne. Okazało się, że uciekinier ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii.

Więcej…
 
Bydgoski gang w rękach policji
wtorek, 22 maja 2012 09:39

Podali się za policjantów i grozili bronią, po czym okradli i uprowadzili mężczyznę – czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej wpadło w ręce funkcjonariuszy CBŚ i kryminalnych z KWP w Bydgoszczy. Decyzją sądu zatrzymani trafili tymczasowo do aresztu. Grozi im kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Więcej…
 
CBŚ rozbiło gang sutenerów
wtorek, 22 maja 2012 09:26

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, współpracując ze śledczymi z Kęt, rozbili grupę zajmującą się czerpaniem korzyści z prostytucji. Czterej zatrzymani mężczyźni i ich wspólniczka usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 3 lat więzienia. Dwóch z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec pozostałych prokurator zastosował policyjne dozory.

Więcej…
 
Policja uwolniła syna biznesmena
poniedziałek, 21 maja 2012 09:54

Dzisiaj nad ranem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uwolnili uprowadzonego kilka dni temu 19-latka. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w uprowadzenie. Operacja odbicia zakładnika została przeprowadzona niedaleko Szamotuł w województwie wielkopolskim.

Więcej…
 
Wrocławianin chciał zrobić wielki przekręt na podatku VAT
piątek, 18 maja 2012 14:35

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych rozpracowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenia poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT.

Więcej…
 
W Łodzi rozbito grupę przestępczą
piątek, 18 maja 2012 11:44

11 tymczasowo aresztowanych członków zorganizowanej grupy przestępczej to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i prokuratorów z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej. Podejrzanym o kradzieże kilkudziesięciu tirów grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
Polak aresztowany za napady w Austrii i Belgii
czwartek, 17 maja 2012 14:59

36-letni Arkadiusz D. był poszukiwany w związku z brutalnymi napadami na terenie Austrii i Belgii. W jego odnalezienie byli zaangażowani funkcjonariusze kilku policji europejskich oraz Europolu. Dopiero kiedy sprawa trafiła do policjantów zajmujących się poszukiwaniami w KGP, ci natrafili na trop prowadzący do Włoch. Teraz Arkadiusz D. odpowie przed sądem za to, co zrobił.

Więcej…
 
Beata Sawicka skazana na trzy lata więzienia
środa, 16 maja 2012 13:06

Zakończył się proces byłej posłanki PO, Beaty Sawickiej, która została oskarżona m. in. o korupcję. Sawicką czeka odsiadka trzech lat więzienia. W tym samym procesie skazany został były burmistrz Helu, Mirosław Wądołowski, który decyzją sądu za przyjęcie łapówki otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.

Więcej…
 
Początek procesu Ratko Mladicia
środa, 16 maja 2012 11:50

W środę 16 maja przed Trybunałem ONZ ds. zbrodni w dawnej Jugosławii w Hadze rozpoczął się proces byłego dowódcy sił Serbów bośniackich generała Ratko Mladicia, oskarżonego o zbrodnie popełnione podczas wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 1992-95.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 13